Dana 21.06.2021.godine u Kući i ateljeu Ismet Mujezinović, u sklopu JU Centar za kulturu Tuzla, upriličeno je svečano otvaranje izložbe “70 godina Rudi Čajaveca”, autora Slobodana Rašića.
Rašić kroz brojne fotografije, novinske članke, svjedočanstva bivših radnika te neke od najpoznatijih proizvoda jedne od najvećih elektronskih industrija u bivšoj SFR Jugoslaviji donosi dokumentarnu i priču o nastanku, razvoju i sunovratu tokom postratne pljačkaške privatizacije Rudi Čajeveca.
Tvornica Rudi Čajavec , sa 10,5 hiljada radnika bila je temelj industrijskog i ekonomskog razvoja ne samo Banjaluke nego i Bosanske Krajine. U kompleksu Čajaveca u Banjaluci , kroz čiju su kapiju do početka 90-tih godina prošlog vijeka svakog dana ulazile hiljade radnika, danas su tržni centri i ugostiteljski objekti. Bivše radnice i radnici danas su pretvoreni u armiju nezaposlenih ili su nakon niza godina ekonomske neizvjesnosti ostvarili pravo na minimalne, starosne penzije.
Ova izložba dio je projekta „70 godina Rudi Čajaveca od procvata do propasti“ udruženja Radnička solidarnost u BiH koji je realizovan uz nesebičnu podršku i pomoć fondacije Rosa Luxemburg.
Posjetioci su premijerno imali priliku poslušati i govore bivših radnika i njihova sjećanja na rad u ovoj fabrici koja je proizvodila od tranzistora, televizora, auto opreme, do visokosofisticirane vojne opreme.
O svojim sjećanjima govorili su Niko Josipović, Mladen Štefančić, Borka Maksimović, Milena Dodig, Momčilo Vesović , Zoran Mlađenović , Kamenko Kašiković i Liljana Čekić.